پلی استیشن ۴ به فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه رسید

کمپانی سونی بین بازه زمانی شروع ماه آوریل تا پایان ژوئن در حدود ۳.۲ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ را به بازار عرضه کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  cnet، آمار جدید کمپانی سونی از عرضه کنسول پلی‌استیشن ۴ نشان می‌دهد که عرضه کلی پلی‌استیشن ۴ از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۳ تا به امروز به ۱۰۰ میلیون دستگاه رسیده است. به‌این‌ترتیب این کنسول بعد از پلی‌استیشن ۱ و پلی‌استیشن ۲ سومین دستگاه بازی پرفروش سونی بوده است. در این میان پلی‌استیشن ۳ باعرضه ۸۷ میلیون دستگاه در طول عمر خود، در رتبه آخر و چهارم قرارگرفته است.
 
 
 
تحلیل‌های جدید ارائه‌شده از دانیل احمد به‌عنوان تحلیلگر نیکو حاکی از آن است که پلی‌استیشن ۴ در میان رقبای خود سریع‌تر از هر کنسول دیگری به عرضه ۱۰۰ میلیونی رسیده است. رکورد فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه از پلی‌استیشن ۴ در بازه زمانی ۵ سال و هفت‌ماهه برای سونی به‌دست‌آمده است که کمتر از رکورد ۵ سال و ۹ ماه برای پلی‌استیشن ۲ است. کنسول نینتندو Wii به‌عنوان تنها کنسول دیگری که توانست به بالای ۱۰۰ میلیون دستگاه در جهان برسد، این رکورد را در بازه زمانی ۶ سال و هست ماهه به دست آورد.
 
اگرچه پلی‌استیشن ۴ برای سونی یک برگ برنده بزرگ محسوب می‌شود اما این کنسول روزهای پایانی خود را طی می‌کند. اگرچه هنوز بازی‌هایی نظیر Death Stranding، Final Fantasy VII remake و The Last of Us: Part 2 برای پلی‌استیشن ۴ عرضه نشده‌اند اما تمرکز سونی این روزها به میزان زیادی به ساخت و عرضه پلی‌استیشن ۵ متمرکز شده است. به‌این‌ترتیب باید منتظر بود و دید که آیا این نسخه جدید از کنسول‌های پلی‌استیشن نیز می‌تواند به عرضه ۱۰۰ میلیون دستگاه برسد یا خیر.