مردم جز به اضطرار از منزل خارج نشوند/ قوه قضاییه با محتکران و گران فروشان قاطعانه برخورد کند


اهمیت سلامت یا خرید عید به تشخیص مردم بستگی دارد/قوه قضاییه باید با محتکران گران و فروشان برخورد کندبشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به راهکار‌های مقابله با ویروس کرونا گفت: بهترین راه برای مقابله با شیوع این بیماری رعایت بهداشت و شست و شوی دست‌ها به صورت مرتب است، سرعت انتقال آن بسیار بالا بوده و اگر افراد در پیشگیری این ویروس سهیم نباشند، قطعا وزارت بهداشت نمی‌تواند کمکی کند، بنابراین باید مانند یک ید واحده عمل کنیم چراکه مملکت در شرایط اضطراری قرار دارد.

او افزود: کرونا به صورت گسترده در سطح دنیا پخش شده بنابراین در چنین وضعیتی هماهنگی در کشور از هر جهت بسیار مهم است و به منظور هماهنگی بیشتر، کمیسیون بهداشت و درمان پنج نفر را از میان نمایندگان خود به عنوان ناظر و رصد کننده برنامه‌های ستاد کشوری کرونا انتخاب کرد تا با وزارت بهداشت همکاری کنند. همه سیستم‌های اجرایی باید وارد عمل شود تا قدم‌های مثبتی برداشته شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دهم با اشاره به نزدیکی نوروز و خرید عید تأکید کرد: هموطنان عزیزمان بهتر است اگر کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند. اما در هر صورت به اولویت خودشان بستگی دارد، این موضوع  که عید مهم‌تر است یا سلامت را خود مردم باید تشخیص دهند.

خالقی با بیان اینکه بسیاری از قشر‌های مختلف مانند وزارت بهداشت،  پرستاران و پزشکان فداکارانه در حال کار برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا هستند، گفت: در این شرایط  یک عده سودجو در حال سوءاستفاده از وضع موجود در  کشور هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه باید با محتکران لوازم بهداشتی و گران فروشان مواد مصرفی مردم قاطعانه برخورد کند، چراکه برای این افراد مردم کشورشان هیچ اهمیتی ندارد.


بیشتر بخوانید: گیلان مجهز به دستگاه‌های آزمایشگاهی کرونا شد/ دستگاه قضا برای برخورد با محتکران دادگاه خاص تشکیل دهد 


انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *