عرضه رسمی بازی کلاسیک Doom برای تمام کنسول‌های جدید و تلفن‌های همراه

بازی‌های سه‌گانه و محبوب Doom به مناسبت ۲۵ سالگی‌شان ازاین‌پس به کنسول‌های جدید از قبیل اکس باکس وان، پلی‌استیشن و تلفن‌های همراه هوشمند راه پیدا خواهند کرد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، کنفرانس بازی‌های کامپیوتری سه‌روزه QuakeCon در دالاس در حال برگزاری است. این کنفرانس که هرسال از جانب مقامات کمپانی بازی‌سازی id Software برپا می‌شود این بار به دلیل همزمانی با جشن ۲۵ سالگی سری بازی‌های Doom به نام "Year of Doom" نام گزارشی شده است.  به همین مناسبت در کنفرانس یادشده فیلم بازی جدید Doom Eternal به نمایش درخواهد آمد اما قبل از همه این‌ها، کمپانی id Software اعلام کرد که بازی‌های Doom، Doom II و Doom 3 به کنسول‌های نسل جدید و تلفن‌های همراه هوشمند راه پیدا خواهد کرد.
 
مارتین استرتن و هیوگو مارتین از کمپانی id Software در کنفرانس id Software اظهار داشتند که سه بازی اول سری Doom برای دستگاه‌های پلی‌استیشن۴، اکس باکس وان و نینتندو سوئیچ عرضه خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند بازی‌های Doom و Doom II را از طریق اپ استور دستگاه‌های اندروید و iOS خریداری کنند. دو بازی اول باقیمت‌های ۴.۹۹ دلار و Doom 3 به قیمت ۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسد. علاوه بر این Doom و Doom II را می‌توان به‌صورت چهارنفره نیز بازی کرد.
 
 
 
البته فروشگاه انگلیس نینتندو پیش‌ازاین با نمایش این سه بازی در وب‌سایت رسمی‌اش، سورپرایز کمپانی id Software را خراب کرده بود. بر اساس گزارش‌های به‌دست‌آمده از Nintendolife این سه بازی برای مدت محدودی روی وب‌سایت نینتندو انگلستان ظاهر شدند اما به‌سرعت برداشته شدند.
 
البته هواداران پر و پا قرص این سری از بازی‌ها به‌سرعت آن‌ها را خریداری کردند اما دریافتند که اجرای این بازی‌ها نیازمند ورود به سیستم Bethesda.net است. البته Bethesda هنوز در این رابطه اظهارنظر نکرده است.