اولویت مجلس یازدهم حل مشکلات اقتصادی باشد


مجلس یازدهم دولت قطع نخاع شده را به کار واردارد/معیشت مردم اولویت اول استحجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی و نماینده مردم محلات در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اولویت‌های مهم مجلس یازدهم اظهار کرد: اگر مجلس یازدهم تمرکز خود را بر مسائلی مانند معیشت و اشتغال متمرکز نکند، نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد.

او افزود: مجلس یازدهم باید دولت را وادار به کار کند، چرا که امروز با دولتی مواجهیم که در بطن آن ناهماهنگی عجیبی حاکم است، بنابراین مجلس یازدهم باید دولت را به سرعت به سمت جلو حرکت دهد.

سلیمی تأکید کرد: لازم است که برخی زیر ساخت‌های اقتصادی کشور مانند نظام پولی و بانکی، مالیات و گمرک توسط مجلس مورد اصلاح قرار گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد:کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم باید بر اساس تخصص‌ها و صلاحیت نمایندگان شکل گیرد نه با رفیق بازی چرا که در مجلس دهم شاهد توزیع افراد در کمیته‌ها و کمیسیون‌ها به این شکل بودیم که البته نتیجه‌ای جز شکست نداشت.

سلیمی بیان کرد: ضروری است آیین نامه داخلی مجلس تغییر کند، چرا که آیین نامه فعلی دست و پای پارلمان را بسته و اگر در مورد این امر از همین حالا تدبیری صورت نگیرد ساز و کار مجلس محدود خواهد بود.

او افزود: مجلس آینده باید بهره از نیروی جوان در کشور را به عنوان اولویت خود در نظر گیرد، همچنین امور کشور باید به دست افراد نخبه و کاردان اداره شود در حالی که اکنون مشاهده می‌شود افراد حزبی این امور را در دست دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: مجلس آینده باید فکری به حال حجم بالای نقدینگی در کشور کند، همچنین بررسی کند که چقدر به اسناد بالادستی مانند برنامه چند ساله توسعه عمل می‌شود.

انتهای پیام/Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *